Rajd Pierwszoklasistów

Jubileuszowy  Rajd  Pierwszoklasistów

Tegoroczny Rajd Pierwszoklasistów odbył się w roku Jubileuszu Stulecia nadania Małachowiance imienia Marszałka Stanisława Małachowskiego. Pogoda mimo nocnego deszczu sprawiła niespodziankę, na trasie wędrówki przez brwileńskie lasy towarzyszyło pierwszoklasistom i ich opiekunom słońce.

Klasy pracowały nad hasłem promującym dany zespół, prezentowały je na placu przed leśniczówką w Brwilnie. Była też okazja, by przedstawić swoją klasę. Klasa I C4 odtańczyła kaczuszki, uczniowie z I E4 przekonywali, że ,,Humanista to brzmi dumnie!”. Klasie I A4 w głowie tylko medycyna, według nich ,,Taki Ja, taki Ty, może biolchemem być!”. Dla klasy I B4 chemia to wszystko, klasa I F4 dodawała, że ,,Biolchem wszystko łyknie! To są zdolni ludzie!”. Uczniom z klasy I D4 po głowie ciągle chodzi matma i fiza, a pierwszoklasiści z klasy G4 zaprosili na Familiadę. Uczestnicy – Nauczyciele i Uczniowie zmagali się z pytaniami ,,Co jest koszmarem?” i ,,Co piją nauczyciele?”.

Ułożenie herbu Szkoły i zabawa integracyjna w węzeł gordyjski to kolejne atrakcje piątkowego spotkania pierwszoklasistów. Na koniec została Przysięga składana każdego roku przez uczniów klas pierwszych Małachowianki. Do zobaczenia za rok!