Tydzień z Małachowianką

Zaprosiliśmy szkoły do udziału w projekcie z zakresu doradztwa zawodowego: „Tydzień z Małachowianką”. Dla uczniów klas ósmych każdej z zainteresowanych szkół zarezerwowaliśmy odrębny termin. Jest to szansa, aby młodzież zobaczyła, jak żyje na co dzień Małachowianka i poznała naszą historię, dorobek i ofertę edukacyjną , a wreszcie przekonała się, dlaczego warto stać się częścią naszej Społeczności. W planach również zwiedzanie najstarszej szkoły w Polsce.

POSTAW NA MAŁACHA!

Społeczność Małachowianki

Nowe materiały dotyczące egzaminu maturalnego w Formule 2023

Informacje dostępne są pod linkami:

1)informacja o wnioskach z wyników badań diagnostycznych przeprowadzonych w marcu i grudniu 2022r.:

https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-maturalny-w-formule-2023/materialy-dodatkowe/wnioski-z-badan-diagnostycznych-przeprowadzonych-w-marcu-i-grudniu-2022-r/

2)opracowany na podstawie tych wniosków materiał(17.) dla uczniów i nauczycieli zawierający rekomendacje egzaminatorów języka polskiego dla uczniów oraz 3 ocenione wypracowania na poziomie podstawowym (dobre prace „wzorcowe”):

https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2023/materialy_dodatkowe/20230315%20Materia%C5%82y%20dodatkowe%2017_Rekomendacje%20i%20przykladowe%20ocenione%20wypracowania.pdf

Światowy Dzień Liczby Pi w Małachowiance

14 marca 2023 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi.

W Małachowiance to już wieloletnia tradycja.

Aby uczcić Ludolfinę wybrani uczniowie podczas pierwszej i drugiej godziny lekcyjnej przedstawili w klasach drugich i trzecich przygotowane 3,14 minutowe informacje dotyczące liczby Pi. Podczas trzeciej godziny lekcyjnej zaprosiliśmy do auli klasy pierwsze na 20-minutowy wykład poświęcony liczbie Pi przygotowany przez uczniów klasy 3A.

Czytaj dalej „Światowy Dzień Liczby Pi w Małachowiance”

W świetle nauczania Papieża Benedykta XVI

W ostatnim dniu roku 2022r., cały świat obiegła wiadomość o śmierci emerytowanego papieża Benedykta XVI. Aby upamiętnić tę znaczącą dla Kościoła postać, uczniowie z klasy 2C i 2A, pod kierownictwem s. Ancilli, w dniu 5 stycznia wystawili w auli szkolnej montaż słowno muzyczny: „Do Betlejem nie jest tak daleko” , wzbogacony przez fragmenty wypowiedzi zmarłego papieża, na temat wprowadzania w codzienność naszego życia przesłania płynącego z Groty Betlejemskiej.

Czytaj dalej „W świetle nauczania Papieża Benedykta XVI”

XXV RANKING LICEÓW I TECHNIKÓW. 

Jubileuszowy finał XXV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 odbył się 12 stycznia. Z emocjami śledziło go wspólnie 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników z całej Polski.  

Małachowianka utrzymała tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY, zajmując 133 pozycję w kraju i 43 w województwie mazowieckim, utrzymując tym samym najwyższą pozycję spośród płockich liceów.

W rankingu maturalnym znaleźliśmy się na pozycji 131 wśród 200 najlepszych szkół.