„Niebieska skrzyneczka” – nowy projekt dotyczący zdrowia psychicznego młodzieży.

Realizujemy nowy projekt, który jest inicjatywą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, zatytułowany „Niebieska skrzyneczka zdrowia psychicznego”. Celem akcji jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni w szkołach, w których uczniowie będą mogli anonimowo opisać swoje problemy, poinformować o trudnych sytuacjach, których doświadczają oni lub ich rówieśnicy, a także poprosić o pomoc.

Wiadomości będą odbierane przez opiekunów projektu ( psychologa i pedagogów). Podejmą oni odpowiednie kroki, aby jak najszybciej zapewnić osobom potrzebującym dostęp do profesjonalnej pomocy.

Skrzyneczka wraz z instrukcją znajduje się w łączniku między blokiem A i B na I piętrze, w miejscu ustronnym, ale na widoku.

Jeśli wiecie, komu potrzebna jest pomoc, dajcie nam znać. Wszyscy zadbajmy o siebie, otoczenie i znajomych oraz skupmy się na tworzeniu środowiska, w którym empatia zwycięża z obojętnością.