Angielskie i amerykańskie ślady w naszym mieście

Już po raz trzeci Małachowianka współpracowała z panem Marcinem Jaroszewskim, doradcą metodycznym MSCDN, przy organizacji gry miejskiej Angielskie i amerykańskie ślady w naszym mieście.
29 maja razem ze swoimi nauczycielami kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych odwiedziło charakterystyczne i najbardziej znane miejsca w Płocku, gdzie szukali odpowiedzi na pytania z takich dziedzin, jak: historia, kultura i sztuka, oczywiście, z Ameryką i Anglią w tle.

W tym roku zadania zostały zlokalizowane na terenie Novego Kina Przedwiośnie, Teatru Dramatycznego, Ratusza, Małachowianki, Mediateki eMka, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i Jagiellonki. Przewodniczkami pomagającymi odnaleźć odpowiedź na pytanie związane z naszą szkołą były uczennice z klasy 3A: Tosia Brzozowska, Milena Gąsiorowska i Amelka Kowalczyk.
Miejsca na podium zajęli: I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Borkach i III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 17 w Płocku. Gratulujemy!