XXVII Konkurs Matematyczny „Małachowiak”

W dniu 28 maja 2024 r. został rozstrzygnięty XXVII Konkurs Matematyczny „Małachowiak”, nad którym honorowy patronat objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Pan Adam Struzik, Prezydent Miasta Płocka – Pan Andrzej Nowakowski oraz Starosta Płocki – Pan Sylwester Ziemkiewicz.

„Małachowiak” organizowany jest z myślą o uczniach zdolnych wykazujących szczególne zainteresowanie matematyczne, prezentujących rozległą wiedzę oraz wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania zadań problemowych. Konkurs  składał się z dwóch etapów. Do tegorocznej edycji, która jak co roku cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, zgłosiło się ok 50 uczniów szkół podstawowych z województwa  mazowieckiego, gdzie do II etapu zakwalifikowało się 28 uczniów.

Spośród finalistów  najlepszymi okazali się:

1. Zofia Torbicka ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy STO w Warszawie  – I miejsce,
  2. Karol Skiepko ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 11 STO w Warszawie – II miejsce oraz
  3. Bartłomiej Marszałek zeSzkoły Podstawowej nr 12 im. Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej w Płocku – III miejsce

W auli Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. Stanisława Małachowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom oraz laureatom Konkursu.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować sponsorom Konkursu, którzy jak zwykle nie zawiedli. Dziękujemy serdecznie Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Płocka,  Wydziałowi Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku oraz firmom: REMONDIS Sp. z o.o. Oddział Płock, Wodociągi Płockie Sp. z o.o., Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o., RYNEX Sp. z o.o., restauracja Lisia Jama.

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału |
w kolejnych edycjach.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez Komitet Organizacyjny w składzie: Anna Obczyńska, Monika Nycz, Paweł Fijołek oraz Cezary Obczyński.