Edukacja ekologiczna z ORLENem w ramach wymiany polsko-hiszpańskiej w projekcie Erasmus +

Miło nam poinformować, że po raz kolejny Orlen wsparł  edukacyjnie naszą szkołę, tym razem włączając się w promocję działań ekologicznych zgodnych z celami realizacji w liceum projektu Erasmus +. Pan Ryszard Książek wygłosił dla młodzieży hiszpańskiej oraz uczniów klas biologiczno-chemicznych naszej szkoły wykład w języku angielskim na temat: Ekologiczne rozwiązania technologiczne w kontekście transformacji energetycznej.

Podczas spotkania zaproszony Ekspert:

– przedstawił założenia dla transformacji energetycznej;

–  wskazał, w jaki sposób projekty ORLENu wpisują się w tę transformację;

– ukazał, jakie technologie są wdrażane w celu obniżenia śladu węglowego.

Najbardziej zaangażowani słuchacze, udzielając poprawnych odpowiedzi w krótkim quizie wiedzy na zakończenie spotkania, otrzymali drobne suweniry przygotowane przez firmę.

Serdecznie dziękujemy ORLENowi za tak potrzebną współpracę i wsparcie nas w realizacji działań podnoszących świadomość ekologiczną.

Spotkanie zorganizowała p. Hanna Drzewiecka-Krawczyk, we współpracy z p. Agnieszką Szymanowską (szkolnym koordynatorem projektu Erasmus +).