EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

28 września nasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Języków, święto ustanowione przez Radę Europy, którego ideą jest zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy.

Dla klas pierwszych zorganizowano na sali gimnastycznej konkurs wiedzy o językach, który poprowadziły nauczycielki języków obcych Karolina Jeznach i Anita Lewandowska. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1e, drugie – klasa 1b, a na trzecim miejscu znalazły się klasy 1g i 1h. Klasy drugie mogły również wykazać się wiedzą o językach w konkursie, który przeprowadziła dla nich w klasach Pani Paula Zuchniewicz z uczniami z 3c. Wygrała klasa 2d, a drugie miejsce zajęły ex aequo klasa 2c i grupa 2g/1. Wszystkim zwycięzcom obu konkursów serdecznie gratulujemy!
W auli szkolnej odbyło się dla klas trzecich spotkanie z uczniami naszej szkoły, którzy posługują się poza językiem polskim także drugim językiem (angielskim, chińskim, niemieckim, ormiańskim, ukraińskim i rosyjskim) jako językiem ojczystym. Rozmowę poprowadziła Karina Świderska, a o swoich doświadczeniach z dwu- lub wielojęzycznością opowiedzieli nam Halyna Voroshchuk i Zhenyu Chen z klasy 1g, Evgeniia Grigorian z 1c, Vadym Kycha z 1d, Paula i Kinga von Boguslawski z 1a, Yehor Babych i Andrii Maifat z 2g i Konrad Garland z 3d. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za to ciekawe spotkanie!
Na koniec na scenie wystąpili uczniowie z Hiszpanii, którzy goszczą w naszej szkole w ramach wymiany Erasmus+. Krótki wywiad na temat ich wrażeń z pobytu w Polsce, ale również znajomości i nauki języków obcych, poprowadziła z nimi w języku angielskim Julia Włodarczyk z 4c.
Nauczyciele języków obcych