,,Koniec wieńczy dzieło”. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023

Koniec roku szkolnego to jak zwykle czas podsumowań efektów całorocznej nauki, pracy na rzecz Szkoły i środowiska, podejmowanych działań charytatywnych.

Pani Dyrektor Katarzyna Góralska podziękowała uczniom i nauczycielom za trudny rok szkolny, bo związany z wieloma zmianami w edukacji, a mimo to rok licznych sukcesów. Nadchodzące wakacje na pewno będą czasem wytchnienia , podróży, zdobywania nowych doświadczeń, czasem, który pozwoli na dobre przygotowanie do nowych wyzwań już od 4 września 2023 roku.

Podsumowanie pracy klas I – III wypadło naprawdę dobrze. Średnie klas to:

Klasy I – 4,16

Klasy II – 4,11

Klasy III – 4,25.

Najwyższe średnie końcoworoczne uzyskały klasy:

Klasa III D – 4,74

Klasa II A – 4,57

Klasa I F – 4,48

Średnią ocen 4,75 uzyskało 121 uczniów klas I – III, w tym gronie na wyróżnienie zasługują następujący Małachowiacy:

Milena Gąsiorowska klasa II A – 6,00

Joanna Błaszczyk klasa II D – 5,82

Miłosz Matuszewski klasa II A – 5,79

Małgorzata Babecka klasa II D – 5,71

Natalia Smolińska klasa I E – 5, 65

Anna Pawlak klasa I A – 5,60

Amelia Seweryniak klasa II A – 5,57

Natalia Krajewska klasa III D – 5,56

Julia Wiankowska klasa III E – 5,54

Julia Włodarczyk klasa III C – 5,54

Natalia Dymek klasa I E – 5,50

Wojciech Bańkowski klasa II A – 5,50

Aleksandra Malinowska klasa II F – 5,50

Natalia Demianiuk klasa III A – 5,50

Specjalne wyróżnienie i nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali uczniowie, którzy mieli stuprocentową frekwencję:

Alan Olender klasa I A

Milena Gąsiorowska klasa II A

Weronika Majewska klasa II A

Mateusz Filipiak klasa III D

Krzysztof Domeradzki klasa III G

Wielu uczniów angażowało się w cenne projekty społeczne, odnosząc sukcesy i zadziwiając pomysłowością oraz skutecznością. Przekonywali, jak ważna jest aktywność na rzecz społeczności lokalnej. Nie zabrakło uczniów, którzy odnieśli sukcesy naukowe:

Jerzy Kryska klasa I G – III miejsce

Kacper Podkowski klasa II G – finalista Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku

Zespół uczniów klasy III G – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Przewodnik Astronomiczny po Polsce

Julian Subotowicz klasa II C –     laureat III miejsca w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej; nagrodą jest indeks na Wydział Geologii UW

Mikołaj Bartuś klasa III C – III miejsce w Konkursie Języka Angielskiego

Zespół uczniów klasy III D – kwalifikacja do finału Konkursu Fizyczne Ścieżki

W wakacyjny nastrój wprowadził wszystkich szkolny chór ,,Minstrel”, śpiewając piosenki zespołu ,,ABBA”.

Milena Gąsiorowska z klasy II A uderzyła w Dzwon Jakuba, obwieszczając wszystkim Małachowiakom koniec roku szkolnego 2022/2023 i początek długo wyczekiwanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.