JESTEŚMY W FINALE XXVII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ

W czwartek – 20 kwietnia w płockim Domu Rekolekcyjnym – „Studnia” odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, w którym wzięło udział 30 młodych ludzi z diecezji płockiej, którzy po etapie szkolnym zakwalifikowali się do kolejnego etapu.

Zakres materiału tegorocznej 27 edycji konkursu obejmuje Starotestamentalną Księgę Powtórzonego Prawa i List do Hebrajczyków. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Agata Pajda kl.1a, Bartosz Żuchewicz kl.1c i Natalia Passon kl.1f.
Po etapie pisemnym zostało wyeliminowanych siedmioro laureatów, którzy przystąpili do etapu ustnego – decydującego w wyborze trzech finalistów, którzy reprezentują diecezję Płocką w etapie ogólnopolskim.
Ogromne emocje towarzyszyły wszystkim do momentu ujawnienia czwartego miejsca. Potem już wielka radość – jesteśmy w finale – dzięki trudowi włożonemu w przygotowania przez Agatę Pajdę – w czerwcu jedziemy do Niepokalanowa, by podjąć próbę zdobycia podium.
Gratulujemy finalistce i życzymy otwartego umysłu na dalszy etap przygotowań konkursowych.