Wielki Test Wiedzy Geograficznej 2023 – UMK Toruń.

Kolejny raz uczniowie Naszej Szkoły mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę geograficzną podczas konkursu organizowanego przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK w Toruniu.

W tym roku, Małachowiankę reprezentowali – Anna Marchlewska z klasy 3F, Julian Subotowicz z klasy 2C oraz Miłosz Żbikowski z klasy 3C. Konkurs indywidualny polegał na rozwiązaniu testów, które kwalifikowały do drużynowych potyczek quizowych. Nasz reprezentacja, w drugiej turze konkursu, kibicowała drużynom z Gdańska, Krakowa, Inowrocławia i Opoczna. Zabawa podczas rozwiązywania zagadek geograficznych – muzycznych i kalamburowych była wspaniała. Z pewnością wystawimy swoją drużynę w następnym roku i powalczymy o zwycięstwo.