Kosmopiątek w Małachowiance

W 2019 roku przypada setna rocznica powstania IAU, czyli Międzynarodowej Unii Astronomicznej oraz pięćdziesiąta rocznica pierwszego lądowania ludzi na Księżycu- misja Apollo 11. W związku z tym Małachowianka dołączyła do obchodów stu lat pod wspólnym niebem, które rozpoczęły się 10-13 stycznia piknikiem astronomicznym „100 godzin astronomii”.

Samorząd Uczniowski z panią Grażyną Witkowską zaprosił uczniów  w piątek 11 stycznia do wspólnego świętowania. Podczas wydłużonej dużej przerwy w sali gimnastycznej odbył się kosmiczny turniej z wiedzy o Kosmosie; na najlepiej opanowany Moonwalk oraz księżycowy utwór (piosenkę, wiersz itp.), który został zaprezentowany i oceniony.

Dla wszystkich kreatywnych uczniów (nie tylko dla pierwszaków) ogłoszono konkurs na kosmiczny kostium – pojawiły się kreacje nie z tej Ziemi…

Wieczorem, począwszy od 18.00 rozpoczęło się obserwowanie nieba i projekcja filmu „Interstellar” w auli szkolnej. Zabawa trwała do 21 30.