Wykład i warsztaty Music in Ireland na UŁ

W ramach współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego grupa młodzieży z Małachowianki wzięła udział w wykładzie i warsztatach na temat muzyki w Irlandii. Zajęcia prowadziła młoda Irlandka Alison Landy. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się jak ważna jest muzyka w kulturze i tradycji Zielonej Wyspy.

Poznaliśmy folkową muzykę irlandzką oraz tradycyjne instrumenty. Następnie wysłuchaliśmy bardziej współczesnych piosenek, skupiając się na tekście piosenki Eda Sheerana „Galway Girl”. Jednak najwięcej radości sprawiła wszystkim nauka tańca Ceili. Było to interesujące spotkanie z kulturą irlandzką i możliwość porozmawiania po angielsku. Pani dr Paulina Mirowska opiekująca się nasza grupą oprowadziła nas po nowoczesnym budynku Wydziału Filologicznego i przedstawiła pokrótce jak wygląda życie studenckie.