Podsumowanie Eksperymentu Buffona.

14 marca, w Dzień Liczby Pi, kilka tysięcy młodych ludzi wzięło udział w eksperymencie Buffona, w ramach którego 3,4 tys. młodych ludzi ponad 87 tys. razy rzuciło wykałaczką na specjalną planszę. Centrum wydarzenia była płocka „Małachowianka”, jednak zorganizowano je także w innych szkołach z Płocka, powiatu płockiego i placówek m.in. z Bydgoszczy, Tarnowa, lubuskiego Trzebielu i podkrakowskiej Nowej Wsi Szlacheckiej, pomorskiego Słosinka czy Sochaczewa.

W dniu 5 kwietnia nastąpiło wręczenie nagród najbardziej zaangażowanym szkołom. Nagroda główna, którą zdobyła SP 11, to voucher na 2500 na grę korytarzową, pozostałe, to vouchery na 250 zł. Uczniowie Małachowianki zaprezentowali na zakończenie krótki wykład na temat Liczby Pi oraz ciągu Fibonacciego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom naszej zabawy i popularyzatorom „królowej nauki”.