Wyjazd stypendialny do Doliny Krzemowej

Uczeń klasy 4C Miłosz Żbikowski reprezentował Małachowiankę na wyjeździe stypendialnym do USA fundacji Queen Hedvig Academy.

Wraz z uczniami najlepszych szkół w Polsce poznawał możliwości edukacji i kariery w Stanach Zjednoczonych, a po powrocie swoimi wrażeniami i wnioskami podzielił się ze społecznością liceum.

Intensywny program pobytu w Kalifornii objął odwiedziny uniwersytetów Stanforda i Berkeley, ośrodka naukowego SRI International, siedzib korporacji, takich jak Meta czy NVIDIA, a ponadto zwiedzanie kilku atrakcji turystycznych: Centrum Kosmicznego NASA, Golden Gate oraz muzeów i wystaw.

Wyjazd do jednego z najbardziej innowacyjnych miejsc na świecie otworzył mi oczy na nowe możliwości rozwoju i amerykański sposób myślenia. Uświadomiłem sobie, że najlepsze uniwersytety, kariera w Kalifornii i tworzenie firm kształtujących świat stoją przed Polakami otworem. Nastawienie na rozwój, determinacja i podjęcie odrobiny ryzyka mogą sprawić, że te cele staną się realne.

Do kraju wróciłem z nowymi perspektywami i świeżym spojrzeniem, a wspomnienia, przeżycia i relacje zostaną ze mną na zawsze. Dziękuję organizatorom i Fundacji ORLEN za tak niepowtarzalną szansę.”