9. XI. 2019 XXVIII Rajd Niepodległości „Szlakami Legionistów Płockich”

Do obchodów 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski włączyli się członkowie i sympatycy  SKKT-PTTK „Małachowianka”. Wyruszyli w sobotę szlakiem płockich nekropolii aby oddać hołd poległym i pomordowanym mieszkańcom Płocka i okolic w obronie Ojczyzny. Trasa rajdu zakończyła się w auli Jagiellonki Konkursem Piosenki i Pieśni Legionowej.

Uczniowie klasy 1G godnie  reprezentowali całą społeczność szkolną w tym konkursie. Wykonanie utworów „Legiony” z filmu „Legiony” oraz „Miasto” z filmu „Miasto 44” przez Sarę Bisping-Janiak i Adama Brudzyńskiego przy akompaniamencie Piotra Magierskiego zostało nagrodzone przez jury pierwszym miejscem. Występ duetu oraz chóru uczniów Naszej Szkoły został nagrodzony specjalną nagrodą ufundowaną przez Prezes Stowarzyszenia Jagiellończyków panią Małgorzatę Kwiatkowską, która osobiście ją wręczyła.

Małachowiacy pięknie prezentowali się na scenie auli Jagiellonki.

Opiekun SKKT-PTTK

Violetta Kilarska