Wakacje, wakacje, już czas…

Kolejny rok szkolny, pełen trudnych chwil dobiegł końca. Szkolny wirydarz po raz ostatni w roku szkolnym 2018/2019 wypełnili uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Wśród nich absolwenci Małachowianki z roku 1964, którzy świętowali 55 – lecie swojej matury.

Przekazali Szkole pamiątkę – Tarczę Szkolną Małachowianki z numerem 24, z tamtych lat, wykonaną przez artystę kowala, pana Andrzeja Kanię. Jej odsłonięcia przed wejściem do Liceum dokonali uczniowie sprzed lat oraz dzisiejsi pierwszo – i drugoklasiści, wszyscy z jednej rodziny Małachowaików. Słowa poety, Kazimierza Wierzyńskiego:

,,Jeno radości, radości, radości
Dla serc, i piersi, i oczu, i uszu,
Byśmy jak wszyscy, pokorni i prości,
Stali jak ogród w wiosny pióropuszu.”

,,Nic się nie zmieni. Będziemy legendą
Tych, co minęli, miłującym echem.”

znalazły się na pamiątkowych dyplomach dla absolwentów Małachowianki sprzed 55 lat. Do tego srebrne tarcze Małachowiaka Seniora.

Pierwszą część uroczystości uświetniła obecność dwóch pocztów sztandarowych – pierwszy z zabytkowym sztandarem Małachowianki, drugi z obecnym sztandarem.

Po wyprowadzeniu zabytkowego sztandaru przyszedł czas na podsumowania.

Średnia ocen wszystkich klas wyniosła 4,22, najwyższą uzyskali uczniowie klas pierwszych – 4,42. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie, którzy uzyskali stuprocentową frekwencję: Maciej Lubiński 2 B, Daniel Wujkowski 2 G, Natalia Romanowska 2 H.

Najwyższe średnie ocen na koniec roku szkolnego uzyskali uczniowie:

Karol Szwed 2 D – 5,70, Klaudiusz Mikołajczyk 1 E – 5, 47, Marta Szałkiewicz 1 i – 5,46.

Wśród tegorocznych drugoklasistów znaleźli się laureaci i finaliści olimpiad:

Jakub Uliński 2 A- laureat olimpiady historycznej,

Kacper Pielat 2 E – laureat olimpiady historycznej,

Jakub Banachowicz 2 E – finalista olimpiady historycznej,

Kilian Rochowicz 2 A – finalista olimpiady języka niemieckiego,

Aleksandra Wybrańska 2 i – finalistka olimpiady wiedzy o mózgu.

Małachowiacy realizowali wiele projektów naukowych i społecznych, zostali za nie wyróżnieni.

Jak zawsze ważnym uroczystościom szkolnym towarzyszył chór ,,Minstrel”.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego oznajmił głos Dzwonu Jakuba, w który uderzył Karol Szwed, uczeń z najwyższą średnią ocen.

Życzymy uczniom i nauczycielom wspaniałych, słonecznych wakacji. Niech będą bezpieczne, przyniosą odpoczynek, spełnią marzenia o podróżach i nowych przyjaźniach.