Dzień Dziecka w Małachowiance

W dniu 1 czerwca Małachowiacy wspólnie bawili się z okazji Dnia Dziecka na Wzgórzu Tumskim. O godzinie 11.40 na wirydarzu uczniowie byli kolejno witani przez Samorząd Uczniowski, po  czym ruszali na trasę rajdu od nadwiślańskiego mola po Sobótkę. Po drodze wykonywali klasowo wyzwania – skakali przez skakankę, podciągali się na drążku, strzelali do bramki, grali w kalambury, głuchy telefon, rozpoznawali powiedzonka nauczycieli i ich wizerunki ze zdjęć z dzieciństwa i zbierali punkty dla swoich klas. Brali też udział w tańcu z animatorami, a na koniec ułożyli się w napis „Małach”.

Podczas wydarzenia były sprzedawane losy-cegiełki na rzecz uczennicy Małachowianki Julii Jagodzińskiej walczącej z chorobą nowotworową. Udało się zebrać 1.129,00 złotych, za co dziękujemy wszystkim darczyńcom. Trzy klasy, które wróciły z rajdu jako pierwsze, mogły wziąć udział w koncercie piosenek  z bajek oraz w muzycznym quizie. Po powrocie wszystkich uczniów wręczone zostały nagrody i dyplomy: dla klasy z największa liczbą punktów ( wygrała klasa IIG3 ), za najlepsze przebrania i  wylosowane zostały trzy osoby spośród tych, które kupiły losy–cegiełki. Im też wręczono nagrody. Dziękujemy za wspólną zabawę!