Spotkanie z podróżnikiem

„Przygoda, przygoda – każdej chwili szkoda…”, jak mówi popularna piosenka. Wcale nie trzeba daleko podróżować i szukać egzotycznych miejsc, by przeżyć przygodę. Ale to właśnie w niezwykłych podróżach tkwi jej przepiękna siła.

O takich niezwykłych przygodach oraz o najbiedniejszych krajach Afryki opowiadał podróżnik Marcin Mińkowski, który odwiedził Naszą Szkołę 28 marca. W spotkaniu wzięły udział klasy realizujące rozszerzenie z geografii 1c, 2c oraz 3c.

Prelekcja z pokazem filmów i zdjęć pozwoliła przenieść się na chwilę w spaloną słońcem lub dziką Afrykę. Poznać zwykłych – Niezwykłych ludzi, spotykanych na nieprzetartych szlakach. Poczuć zapach lasu równikowego i gotowanego manioku. Taka specyficzna lekcja geografii z pewnością zaowocuje chęcią do poznawania Polski, Europy i innych kontynentów. Pozwoli na spełnienie marzeń…