Mistrzostwa Małachowianki w Szachach

W sobotę 23 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyła się druga edycja Mistrzostw Małachowianki w Szachach. Turniej pod patronatem Dyrektora Szkoły  Pani Katarzyny Góralskiej został zorganizowany przez Szkolne Koło Szachowe.

Celem turnieju było:

• wyłonienie Mistrza Szkoły w szachach;
  • kwalifikacje do reprezentacji szkoły w szachach;
  • popularyzacja oraz podniesienie poziomu gry wśród uczniów szkoły;
  • kształtowanie logicznego myślenia uczniów;
  • kształtowanie umiejętności planowania i doboru najlepszej strategii do realizacji założonych celów;
  • propagowanie zasad fair – play;
  • ujawnianie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży.

Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim, 7 rund w tempie 15 minut dla zawodnika + 5 sekund za każdy wykonany ruch. Do rozgrywek przystąpiło 12 zawodników z klas: 1A, 1F, 1G, 2D, 3B, 3D.

Sędzią turnieju był Pan Grzegorz Potkański.

Wyniki turnieju są następujące:

– I miejsce Michał Kolankiewicz       kl. 3D,

– II miejsce Maciej Łodziński            kl. 2D,

– III miejsce Jan Zwolan                    kl. 3D,

– IV miejsce Bartosz Malinowski      kl. 1A,

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz  nagrody książkowe o tematyce szachowej, pozostali dyplomy za udział w turnieju.

Osoby grające w szachy, które nie mogły wziąć udziału w naszym turnieju,  zapraszam do reprezentowania szkoły w Indywidualnych Mistrzostwach Płocka Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Zawody  odbędą  się 19 marca 2019 roku  w Zespole Szkół Technicznych w Płocku („70-tka”).

Osoby jeszcze nie grające, zapraszam na zajęcia Szkolnego Koła Szachowego, które odbywają się w piątki o godzinie 14.30 w sali D305.

Opiekun Szkolnego Koła Szachowego

Grzegorz Kamiński