Turystyczne zakończenie roku szkolnego 2023/24

W sobotę 8 czerwca 2024 zakończono i podsumowano turystyczne sukcesy Małachowiaków.

45 raz uczniowie Małachowianki – członkowie i sympatycy PTTK, zorganizowali i przeprowadzili Rajd CIŻEMKA. Celem rajdu, jak zwykle, jest poznanie szlaków turystycznych i zabytków Płocka oraz promowanie Naszej Szkoły w środowisku lokalnym i regionalnym.

W tym roku, w rajdzie wzięło udział 98 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Grupy podążały szlakiem wyznaczonym na mapie turystycznej do punktów, gdzie członkowie PTTK „Małachowianka” prezentowali miejsce lub postaci związane z Płockiem i Małachowianką.

Rajd tradycyjnie kończył się w Małachowiance zjedzeniem pysznego pączka, rozdaniem pucharów, dyplomów i nagród.

Członek Zarządu Oddziału Miejskiego PTTK, pani Anna Siulborska, wręczała nagrody uczniom, którzy zajęli wysokie pozycje w Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wiedzy Turystyczno – Krajoznawczej. Na ręce komandora Rajdu Ciżemka – opiekuna Koła PTTK „Małachowianka”, wręczona została nagroda rzeczowa i pieniężna wraz z dyplomem nadającym Szkole tytuł  Srebrnej Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie w kategorii szkół ponadpodstawowych.

To była piękna, słoneczna i obfitująca w pozytywną energię, sobota.

Kolejne rajdy dopiero we wrześniu, ale już dzisiaj na nie zapraszamy.