Drużynowy Turniej Szachowy w Szachach Szybkich dla Uczniów Szkół Podstawowych

5 czerwca 2024 r. w LO Małachowskiego odbył się Drużynowy Turniej Szachowy w Szachach Szybkich dla Uczniów Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku.

W turnieju wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn. Rozegrano 7 rund systemem kołowym tempem 10 minut + 5 sekund za każdy wykonany ruch na zawodnika. Turniej Organizowało Szkolne Koło Szachowe. Opiekun koła Grzegorz Kamiński. Sędziował Bogdan Sumiński.

Wyniki są następujące:

Szkoła Podstawowa w Maszewie Dużym opiekun p. Artur Szymański

Szkoła Podstawowa w Brudzeniu Dużym opiekun p. Elżbieta Witkowska

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Płocku opiekun p. Radosław Matlewski

IV miejsce Szkoła Podstawowa w Bulkowie

V miejsce Szkoła Podstawowa Nr 17 w Płocku

VI miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Płocku

VII miejsce Szkoła Podstawowa Nr 20 w Płocku

Puchar Dyrektora LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku wręczyła Drużynie ze Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym Dyrektor „Małachowianki” p. Katarzyna Góralska.

Pamiątkowe statuetki otrzymali również najlepsi zawodnicy na poszczególnych szachownicach.

Szachownica nr 1 Ksawery Cegliński SP w Maszewie Dużym

Szachownica nr 2 Marcel Zieliński SP w Brudzeniu Dużym

Szachownica nr 3 Antoni Górecki SP Nr 17 w Płocku

Na koniec zainteresowani zwiedzali szkołę i podziwiali cudne widoki z naszej wieży.

Jeszcze raz pozdrawiamy wszystkich uczestników i zapraszamy w przyszłym roku.

I niech czas będzie z Wami

Grzegorz Kamiński