Mazowiecki Turniej Turystyczno-Krajoznawczy 2019

Mazowiecki Turniej Turystyczno-Krajoznawczy odbył się  11-12 maja w Radomiu. Do turnieju zakwalifikowało się 26 drużyn z województwa mazowieckiego, w tym 3 z Płocka.

  Małachowiaków reprezentowała drużyna w składzie Adam Jankowski, Aleksander Leśniewski i Łukasz Owczarek.

 Konkurencje turniejowe obejmowały część teoretyczną, składającą się z testu wiedzy (100 pytań) dotyczących zagadnień krajoznawczych województwa mazowieckiego i województwa podlaskiego, topografii i turystyki krajowej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy.

Druga część praktyczna, wymagała od uczestników znajomości doboru ekwipunku na wycieczkę, rozpoznawania obiektów krajoznawczych z terenu województwa mazowieckiego i podlaskiego, planowania wycieczki turystyki kwalifikowanej, praktycznej umiejętności udzielania pierwszej pomocy i korzystania z zawartości apteczki. Uczestnicy musieli pokonać tor przeszkód na rowerze ( slalom, rynna, przenoszenie przedmiotu, żmijka, równoważnia, bramka, tarka) oraz przejść marszem na orientację 3,5 km trasy Puszczy Kozienickiej.

Zmagania drużyn zakończyły się późnym wieczorem w sobotę. Niedzielne przedpołudnie uczestnicy turnieju spędzili rekreacyjnie – zwiedzając Muzeum Wsi Radomskiej.

W klasyfikacji generalnej nasi uczniowie zajęli  IV miejsce – GRATULUJEMY i życzymy sukcesów oraz poprawy wyniku w następnej edycji turnieju za rok.

Opiekun SKKT PTTK

Violetta Kilarska