XXII konkurs matematyczny MAŁACHOWIAK

Już po raz XXII w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Małachowiak” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli Małachowianki: p. Annę Obczyńską, p. Monikę Nycz oraz o. Olgę Wojgienicę.
W pierwszym etapie wzięło udział 38 uczniów, z których do następnego etapu zakwalifikowało się 36. uczniów.

Drugi etap konkursu odbył się 23 marca 2019 r. w murach Małachowianki. O godzinie 10.00 uczniowie rozpoczęli zmagania z zadaniami. Do rozwiązania mieli 5 zadań otwartych.
Po zakończeniu części konkursowej dla uczestników oraz ich opiekunów zostały zorganizowane dodatkowe zajęcia w postaci zwiedzania murów najstarszej szkoły w Polsce. Pani Katarzyna Kuplińska przedstawiła historię szkoły i oprowadziła po jej najciekawszych zakamarkach. Następnie w auli szkoły nastąpiło ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.
Każdy uczestnik otrzymał za udział pamiątkowy dyplom oraz kubek z logo konkursu, a pierwsza siódemka zawodników otrzymała cenne nagrody.
Najlepszym okazał się uczeń z Gimnazjum nr 10 w Płocku, który zdobył maksymalną liczbę punktów. Drugie miejsce uzyskał uczeń z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu. Trzecie miejsce zdobyła uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Płocku.
Dodatkowo organizatorzy postanowili wyróżnić uczennicę z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu, uczennicę z SP nr 14 w Płocku, ucznia z SP nr 14 w Płocku oraz ucznia z SP nr 8 w Płocku.
Z tej strony chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym honorowym patronom i sponsorom.
Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Pana Andrzeja Nowakowskiego, Prezydenta Miasta Płocka oraz Pana Mariusza Bieńka, Starostę Płockiego. Z tej strony chcielibyśmy podziękować również Pani Małgorzacie Struzik, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku oraz Panu Markowi Bębeniście, Dyrektorowi Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Płocka.
Ponadto chcielibyśmy serdecznie podziękować za wsparcie konkursu Panu Jackowi Krzewskiemu, właścicielowi pubu Lisia Jama, Panu Piotrowi Ślęzakowi, właścicielowi firmy reklamowej Logotypo.
Za informacje medialne o konkursie i relację fotograficzną dziękujemy Pani Agnieszce Stachurskiej i Panu Wiktorowi Plesiewiczowi z Petronews oraz Pani Teresie Radwańskiej z Tygodnika Płockiego.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, nagrodzonym i wyróżnionym – gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.
Organizatorzy