Światowy Dzień Liczby Pi w Małachowiance

14 marca 2023 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi.

W Małachowiance to już wieloletnia tradycja.

Aby uczcić Ludolfinę wybrani uczniowie podczas pierwszej i drugiej godziny lekcyjnej przedstawili w klasach drugich i trzecich przygotowane 3,14 minutowe informacje dotyczące liczby Pi. Podczas trzeciej godziny lekcyjnej zaprosiliśmy do auli klasy pierwsze na 20-minutowy wykład poświęcony liczbie Pi przygotowany przez uczniów klasy 3A.

Podczas długiej przerwy zrobiliśmy wspólne Pi – zdjęcie na wirydarzu oraz zostały wręczone nagrody w konkursach w kategorii Pi – plakat oraz Pi – poezja.

Najlepszy Pi – plakat został wykonany przez Maję Cybulską z klasy IIE, Elizawettę Rutsak z klasy 3F oraz Zuzannę Korzeniewską i Aleksandrę Podstawkę z klasy 2E. Najlepsze Pi – wiersze były autorstwa: Karola Dzięgielewskiego z klasy 3G, Zuzanny Gadzalińskiej z klasy 1B oraz Wiktorii Nowakowskiej z klasy IE.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pozostałym uczniom biorącym udział w naszych konkursach.

Po wspólnym zdjęciu na wirydarzu można było skosztować pysznych pączków, których sponsorem był Auchan Płock. Serdecznie dziękujemy!

Uczniom zaangażowanym w przygotowanie obchodów Dnia liczby Pi bardzo dziękujemy.

ZAPRASZAMY ZA ROK do wspólnego świętowania.