Edukacja z wojskiem

W poniedziałek 27 maja klasa III G uczestniczyła w pilotażowym programie EDUKACJI z WOJSKIEM, w którym żołnierze Wojska Polskiego przeprowadzili 3-lekcyjne szkolenie łączące teorię i praktykę. Jego głównym celem było podniesienie świadomości młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Program zawiera treści z pogranicza wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznają się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Wojskowi szkoleniowcy prowadzą zajęcia w klasach, na boiskach i skwerach szkolnych. Program przygotowało MEN i MON.