Małachowiacy laureatami Konkursu Matematycznego „Continuum 2024”.

16 kwietnia uroczystym wręczeniem nagród zakończyła się VIII edycja Konkursu Matematycznego „Continuum 2024” dla uczniów szkół średnich. Konkurs, który posiada zasięg ogólnopolski, organizowany jest wspólnie przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku oraz Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, a jego celem jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych oraz motywowanie uzdolnionej matematycznie młodzieży do zdobywania wiedzy. W tym roku Małachowiacy okazali się bezkonkurencyjni.

Laureatami konkursu dla uczniów szkół średnich zostali:

• I miejsce Rudolf Góral
  • II miejsce Mateusz Pawlata
  • III miejsce Jakub Adam Pokorski

Wszyscy tegoroczni Laureaci są uczniami Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku.

Oprócz nagród pieniężnych laureaci i finaliści otrzymali możliwość ubiegania się o przyjęcie na wybrane kierunki studiów prowadzonych na Politechnice Warszawskiej z pominięciem podstawowej procedury kwalifikacyjnej, czyli przysłowiowy „indeks”.

Gratulujemy tego osiągnięcia zarówno Uczniom jak i ich opiekunom!.