Książka z plecaka w Małachowiance i „Język poezji Miłosza”

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich naszą szkołę odwiedził Profesor Lech Giemza – wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, autor popularnego na YT kanału „Książka z plecaka”.

Przy tej okazji, w poniedziałek 15 kwietnia w naszej szkole odbyły się zajęcia wykładowo – warsztatowe poświęcone poezji Czesława Miłosza. Profesor Lech Giemza wprowadził uczniów klas humanistycznych w niełatwe zagadnienia związane z poezją polskiego noblisty. Cieszymy się, że znaleźliśmy się na mapie i szlaku szkół, do których Pan Profesor zawitał także w tym roku. Zeszłoroczne zajęcia poświęcone ironii w twórczości Wisławy Szymborskiej również wzbudziły szerokie zainteresowanie i żywe dyskusje wokół poezji.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

#ksiazkazplecaka