Śpiewająco – Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Za nami kolejna gala konkursu- Śpiewająco, w którym udział biorą uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych śpiewając utwory w językach obcych.

W tym roku poziom był bardzo wysoki i wyrównany, a jury miało nie lada problem z przyznaniem nagród. Po burzliwych obradach zwyciężyła śpiewająca po francusku Antonina Rutecka z SP nr 12; drugie miejsce zajęły Kalina Budek- również z SP nr12 i Martyna Sobieraj ze SP w Starych Proboszczewicach, która otrzymała także nagrodę specjalną przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Na trzecim miejscu uplasowali się Mateusz Łukaszuk, który przyjechał aż z Warszawy i Nikola Ciężkowska z Gąbina.

Przyznano również wyróżnienia dla Kaliny Zasadowskiej i Antoniny Pokorskiej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej COGITO, Oliwii Wiśniewskiej z Łącka, grupy wokalnej z Gąbina w składzie: Lena Kwiatkowska, Zofia Grabus, Mateusz Gralewski i Adam Ostrowski i zespołu z płockiej Szkoły Muzycznej- Maksymilian Orlikowski, Krzysztof Konarski, Wiktoria Kutermańska i Jagoda Sokolnicka.

Wszystkim występującym i ich nauczycielom bardzo dziękujemy i gratulujemy wysokiego poziomu.

Po oficjalnym otwarciu konkursu przez panią dyrektor Katarzynę Góralską, scenę rozgrzały nasze cheerleaderki,a całą imprezę  błyskotliwie prowadziły Milena Gąsiorowska  i Tosia Brzozowska z 3a.  Wielkie podziękowania dla naszego niezastąpionego zespołu z Olą Gralewską i Laurą Chmielewską na wokalu, Karoliną Grabowską na basie, Janem Ruteckim na gitarze i Mateuszem Karaszewiczem na perkusji i pianinie, którzy występowali  już poza konkursem -jako gwiazda (znana nie tylko na naszej małachowskiej scenie) , prezentując utwory, którymi ostatnio wygrywali na licznych konkursach.

W czasie przerwy na estradzie swe siły połączyli goście i gospodarze i wspólnie spontanicznie śpiewali i grali znane wszystkim hity.

Wszystko udało się dzięki niezastąpionemu Krystianowi Atlakowi, który czuwał nad stroną techniczną eventu.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i zapraszamy za rok.

Organizatorki: Monika Malewska, Anna Skowrońska, Eliza Wójtewicz- Brzozowska i Paula Zuchniewicz.