Mamy finał XXXI Olimpiady Informatycznej!

Trzy lata temu, za sprawą nauczycieli naszej szkoły Sebastiana Ostrowskiego i Cezarego Obczyńskiego, powstało w naszej szkole koło programistyczne o nazwie CS::LOM. Ciężka, ale dająca również wiele satysfakcji praca zaowocowała właśnie pierwszym sukcesem. Doczekaliśmy się finalisty Olimpiady Informatycznej. Został nim Michał Stanczewski z klasy 1D!

Michał Stanczewski zaczął swoją przygodę z algorytmiką i programowaniem, kiedy jako szóstoklasista dołączył do realizowanego w naszym Liceum projektu „Olimpiada Informatyczna Juniorów od podstaw”, dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta Płocka.  W 2023 roku zdobył tytuł Laureata II stopnia XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów.  Po przyjściu do Małachowianki, z racji posiadanych umiejętności, został od razu przydzielony do grupy zaawansowanej naszego koła programistycznego, gdzie mógł dalej rozwijać swoją pasję i poznawać ciekawe algorytmy.

Poza Michałem w drugim etapie olimpiady uczestniczyli również: Emilia Pirch (klasa 3 G), Ignacy Buczek (klasa 3 G), Igor Mencfel (klasa 3 D) i Jan Obczyński (klasa 2 D). Tym razem się nie udało się awansować do finału, ale dla nich również wielkie brawa.

Ponieważ grup programistycznych jest dużo, a naszych nauczycieli tylko dwóch, ten sukces ma wielu ojców. Serdecznie dziękujemy za wszystko profesjonalnym osobom aktywnie pomagającym w procesie nauczania, czyli:

– Tomaszowi Kwiatkowskiemu – dwukrotnemu finaliście z wyróżnieniem Olimpiady Informatycznej za pomoc w prowadzeniu zajęć,

– Mikołajowi Bulge – m.in. srebrnemu medaliście XXVI Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej, brązowemu medaliście I Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Juniorów, za pomoc w prowadzeniu zajęć

– Tomaszowi Wesołowskiemu – absolwentowi szkoły, obecnie pracownikowi firmy Google, a przede wszystkim dobremu „duchowi” tego koła

– Janowi Szali – zeszłorocznemu absolwentowi szkoły za wsparcie przy prowadzeniu zajęć grupy zaawansowanej.

Ponadto chcielibyśmy podziękować firmom: ORLEN Transport, Rynex Sp. z. o.o.,  Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej – TBS Sp. z o.o., Remondis Oddział Płock, Pracownia Projektowa EKSPERT dr inż. Andrzej Dzięgielewski,  Stacja Paliw Płynnych Andipol, Magdalena i Andrzej Podkowscy, dzięki którym możemy prowadzić zajęcia dla młodzieży przygotowujące do Olimpiady Informatycznej Juniorów i Olimpiady Informatycznej.

Wszystkim uczestnikom koła programistycznego, życzymy dalszych chęci do uczestnictwa w sobotnich zajęciach oraz sukcesów, już za rok.

Za Michała zaś trzymamy kciuki w tegorocznym finale, który właśnie trwa. Życzymy powodzenia!!!