Małachowiacy w Nowym Jorku

W dniach 19-25 marca 2024 roku Małachowiacy wybrali się na wycieczkę do Nowego Jorku.

Naszą nowojorską przygodę po odespaniu długiego lotu zaczęliśmy od podziwiania panoramy miasta z jednego z najpopularniejszych tarasów widokowych na świecie -SUMMIT-. Następnie rozpoczęliśmy spacer od Fifth Avenue w kierunku Time Square, które wywarło na nas duże wrażenie. Na koniec dnia część wybrała się na Broadway na musicale „Hamilton”, „Powrót do przyszłości”, a część spędziła czas na sportowo. Wrażania niezapomniane.

Kolejnego dnia zgłębialiśmy tajniki historii w Muzeum Historii Naturalnej i odwiedziliśmy wyspę Roosevelta, a wieczorem udaliśmy się do New Jersey na niezapomniany mecz hokeja.

Trzeciego dnia naszej amerykańskiej wycieczki nie mogło zabraknąć w naszym planie odwiedzenia kultowych miejsc w Nowym Jorku, takich jak Statua Wolności, czy Tribeca (miejsca kręcenia przyjaciół). Przeszliśmy się także po Brooklyn Bridge.

Następnego dnia pogoda nas z rana nie rozpieszczała, więc udaliśmy się na zakupy do Macy’s, a kiedy pogoda za oknem się poprawiła udaliśmy się na wieczorny spacer na niewidzianą wcześniej część Fifth Avenue.

Ostatni dzień w Nowym Jorku spędziliśmy na dolnym Manhattanie – podziwialiśmy zabytki dzielnicy finansowej Nowego Jorku, a także spędziliśmy miłe chwile w Central Parku, po czym wyruszyliśmy na lotnisko.

Cała wycieczka była dla nas niezapomnianą przygodą.