Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Małachowiance

Już po raz siódmy obchodziliśmy MDJO w naszej szkole. Tegoroczne świętowanie tego szczególnego dnia było niezwykłe! W sali gimnastycznej ogłoszone zostały wyniki konkursu na najciekawszą zakładkę.

W tej kategorii zwyciężyli:

1.Olga Lejman (2E)
2. Zuzanna Cecelak (2E)
3. Rozalia Fatyga (1B)
4. Zuzanna Korzeniewska (3E)

Zainteresowanie wzbudził także językowy konkurs „Familiada”, w którym zmierzyły się 2 zespoły: nauczyciele kontra uczniowie. W tej potyczce wygranym zespołem byli nasi wychowankowie z klasy 4E w składzie: Gabriela Kabulska, Aleksandra Kołecka, Kinga Mikołajewska, Bartłomiej Janicki, Jakub Kwiatkowski. Nasi humaniści udowodnili, że nie mają sobie równych!

Na długiej przerwie miały miejsce jeszcze dwa wydarzenia:

-> bitwa na łamańce językowe. Zespół nauczycieli (Pani Anna Obczyńska, Dorota Radaszkiewicz, Magdalena Janiszewska i Pan Paweł Fijołek) zmierzyli się z uczniami z klasy 1H i 3G (Wiktorią Borkowską, Jagodą Korzuchowską, Amelią Burdanowską i Pawłem Zajlerem oraz Kacprem z klasy 3G) w konkurencji, w której dykcja to podstawa.  Bitwa zakończyła się remisem, co uszczęśliwiło obie strony!

-> koncert piosenki polskiej na dolnym holu, co spotkało się z żywą reakcją publiczności i oklaskami.

MDJO na wesoło uznajemy za udany i mamy nadzieję, że za rok uda nam się kontynuować tę tradycję!