O „PODBOJU KOSMOSU”.

W dniu 19 lutego  br. (poniedziałek) w naszej szkole, zgodnie z przyjętym kalendarzem imprez, odbył się Festiwal Nauki  – impreza wpisująca się w obchody Dnia Nauki Polskiej. Dzięki zaangażowaniu naszych Nauczycieli i współpracy szkoły z instytucjami zewnętrznymi przygotowaliśmy wiele różnorodnych inicjatyw.

Siłą Małachowianki są jej absolwenci… W trakcie festiwalu Pan Wojciech Krzywiński – absolwent szkoły z 1963 roku i mistrz świata w modelarstwie lotniczym, zdobywca wielu medali, odznaczeń w zawodach międzynarodowych i krajowych odsłonił stałą wystawę ‘Podbój Kosmosu”. Zaprezentowane w niej rakiety i łaziki, które sam stworzył, przypominają historię podboju Kosmosu, w tym historię lotów Apollo. Model rakiety Ariadna lata do dnia dzisiejszego i wygrał mistrzostwa na Florydzie.

 Modele wystawione są na II piętrze gotyckiej wieży w pięknych gablotach ufundowanych przez Pana Marka Chojnackiego – absolwenta roku 1964 i Marię Kaczmarczyk – absolwentkę roku 1966. Można je podziwiać przy okazji zwiedzania szkoły oraz w trakcie lekcji astronomii, które odbywają się w obserwatorium.