100 lat! 18 września sto lat ukończył Małachowiak, maturzysta z roku 1946- pan Jan Chojnacki.

Jubilat, to bardzo zaangażowany w życie Szkoły poeta, kompozytor, architekt, harcerz, autor hymnu naszego liceum, który śpiewamy podczas wszystkich podniosłych wydarzeń szkolnych.

19 września w Domu Artysty Weterana w Skolimowie odbyła się uroczystość, wśród której znamienitych gości znalazła się również delegacja Małachowianki.

Wszyscy mieli przyjemność wysłuchać wspomnień jubilata przerywanych wierszami i utworami muzycznymi jego autorstwa, również w wykonaniu chóru Minstrel czy zespołu Dzieci Płocka.

Pan Jan, jak zwykle, niebywale elokwentny i szarmancki wracał pamięcią do swoich ważniejszych momentów życia, a towarzyszyły mu bliskie osoby, które licznie stawiły się na zaproszenie z tak wyjątkowej okazji.

Kochany Panie Janie , prosimy przyjąć jeszcze raz najpiękniejsze życzenia urodzinowe oraz zaproszenie do ukochanej Alma Mater.

Do zobaczenia!