Wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Miło nam ogłosić, iż po raz drugi (pierwszy raz miał miejsce w 2016 r.) nasza biblioteka otrzymała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Łączna kwota to 15000 zł, podzielona na zakup nowych regałów do czytelni oraz zakup książek. Regały już stoją, a książki trzeba wybrać. Czekamy na wyniki ankiety ogłoszonej w mediach społecznościowych, którą pilotuje Samorząd Uczniowski. Tam nasi uczniowie zgłoszą własne propozycje.

Preferować będziemy tematykę historyczną (najnowsza historia Polski w formie monografii, biografii, literatura wspomnieniowa), książki z zakresu psychologii i filozofii, warte uwagi i czasu powieści.

CZEKAMY NA POMYSŁY.

To tylko część działań w ramach Programu. Mamy w planach: spotkania z autorami, kiermasze książek na cele biblioteki naszej i innych instytucji, książki będziemy pokazywać i o nich opowiadać.

KTO CZYTA KSIĄŻKI, ŻYJE PODWÓJNIE (Umberto Eco)

KIEDY WSZYSTKO INNE ZAWIEDZIE, DAJCIE ZA WYGRANĄ I IDŹCIE DO BIBLIOTEKI (Stephen King)

Mądre i prawdziwe słowa, można by tak pisać i pisać…