Drzwi do kariery – spotkanie informacyjno-zawodoznawcze z pracownikami PKN ORLEN. Wsparcie młodzieży w procesie konstruowania ścieżki kariery i rozwoju zawodowego.

W dniu 5 czerwca br. mieliśmy przyjemność gościć na terenie szkoły zespół pracowników PKN ORLEN. Prelegenci, w cyklu wykładów, przybliżyli uczniom wybranych klas biologiczno-chemicznych oraz matematyczno-fizyczno-informatycznych możliwości rozwoju zawodowego z uwzględnieniem wielu obszarów biznesowych i produkcyjnych działalności firmy.

Nasi Goście podzielili się z młodzieżą swoim doświadczeniem zawodowym, wskazując na praktyczne aspekty wykorzystania kompetencji, wiedzy i umiejętności w środowisku pracy w PKN ORLEN.

Podczas spotkania mieliśmy również okazję usłyszeć o wdrażanych nowych i zaawansowanych technologiach opartych o zasoby odnawialne (np. morskie i lądowe farmy wiatrowe, biopaliwa nowej generacji i odnawialny wodór).

Spotkanie było dla naszych uczniów cennym i ciekawym doświadczeniem, które może w niedalekiej przyszłości ułatwić im przemyślany wybór ścieżki kariery i funkcjonowanie na rynku pracy w zgodzie z własnymi zainteresowaniami i potrzebami pracodawcy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działanie pracownikom PKN ORLEN za życzliwe podejście do naszych potrzeb oraz podjęcie współpracy ze szkołą.

ORL-052-malachowianka-bez-wiz-uczniow-FINAL.mp4

Hanna Drzewiecka-Krawczyk – doradca zawodowy