I miejsce w konkursie Polskiego Towarzystwa Astronomicznego „Przewodnik astronomiczny po Polsce”.

Zespół uczniów klasy 3g w składzie Nikola Bryś, Natalia Buczkowska, Aleksandra Cichecka, Karol Dzięgielewski, Mateusz Jagielski, Alicja Jaworska, Maja Urbańska, Igor Włodkowski, Filip Żuchniewicz pod opieką Pani Grażyny Witkowskiej pokonał 36 zespołów z całej Polski i zdobył I miejsce. Wygraliśmy Voucher na sprzęt astronomiczny o wartości 2000 złotych.

Zadanie konkursowe polegało na opisie interesujących zakątków naszego kraju mających związek z astronomią i kosmosem. Polskie Towarzystwo Astronomiczne w oparciu o nadesłane prace stworzy nowy „Przewodnik astronomiczny po Polsce” w wersjionline oraz planuje na wrzesień 2023r. jego wydanie książkowe. Nasz zespół opisał historię postania jak i obecnej działalności obserwatorium szkolnego i zegara słonecznego umieszczonego na murach wieży Małachowianki. W tym celu powstał opis w formie pdf oraz film.

Strona konkursu: https://konkurs.astroturystyka.pl/wyniki/

Link do filmu: