„ZASŁUŻONY DLA MAZOWSZA”

W dniu 5 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego w Karolinie koło Otrębusów, w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca MAZOWSZE.

Na jubileuszu nie zabrakło wielu dostojnych gości, jak: były premier J. Buzek, wicemarszałek senatu RP Michał Kamiński, wicemarszałek sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, posłowie, samorządowcy, dyrektorzy licznych placówek, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Mazowsza. Przewodniczący Sejmiku Ludwik Rakowski wspomniał dzieje Sejmiku na przestrzeni 25 lat. Następnie Marszałek Województwa – Adam Struzik powiedział o największych dokonaniach i wyzwaniach w ciągu minionego ćwierćwiecza. W trakcie spotkania przyznano odznaczenia „Zasłużony dla Mazowsza”. Jednym z nielicznych uhonorowanych była Małachowianka. Szkołę reprezentowali nie tylko zarządzający, ale również uczniowie, a odznaczenie przypięte zostało do sztandaru – symbolu Liceum. Wyróżniono nas zaraz po Uniwersytecie Warszawskim, a oprawa gali sprawiła, że czuliśmy się szczególnie zaszczyceni i wzruszeni docenieniem naszych wysiłków na rzecz oświaty i kultywowania chlubnych tradycji liceum. Następnie wysłuchano pięknego koncertu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca MAZOWSZE. Artyści zatańczyli i zaśpiewali nie tylko utwory z repertuaru ludowego, ale również rewiowego i znane standardy muzyki rozrywkowej.