Finał XXVI Konkursu Matematycznego „Małachowiak”.

W dniu 2 czerwca 2023 r. został rozstrzygnięty XXVI Konkurs Matematyczny „Małachowiak”, nad którym honorowy patronat objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Pan Adam Struzik, Prezydent Miasta Płocka – Pan Andrzej Nowakowski oraz Starosta Płocki – Pan Sylwester Ziemkiewicz.

„Małachowiak” organizowany jest z myślą o uczniach zdolnych wykazujących szczególne zainteresowanie matematyczne, prezentujących rozległą wiedzę oraz wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania zadań problemowych. Konkurs  składał się z dwóch etapów. Do tegorocznej edycji, która cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, zgłosiło się prawie 70 uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych z województwa  mazowieckiego, gdzie do II etapu zakwalifikowało się 30 uczniów.

Spośród finalistów  najlepszymi okazali się:

1. Paweł Guga ze Szkoła Podstawowa nr 14 im. prof. Władysława Szafera w Płocku– I miejsce,
  2. Margaret Viarenich z Polish British Academy of Warsaw – II miejsce oraz
  3. Gabriela Kwasowiec zKatolickiej Szkoły Podstawowej nr 109 Fundacji na Rzecz Rodziny im. Świętej Rodziny w Warszawie – III miejsce

W auli Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. Stanisława Małachowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom oraz laureatom Konkursu.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować sponsorom Konkursu, którzy jak zwykle nie zawiedli. Dziękujemy serdecznie Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Płocka,  Wydziałowi Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku oraz firmom: REMONDIS Sp. z o.o. Oddział Płock, Wodociągi Płockie Sp. z o.o., Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o., RYNEX Sp. z o.o., Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A., restauracja Lisia Jama.

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez Komitet Organizacyjny w składzie: Anna Obczyńska, Monika Nycz, Paweł Fijołek oraz Cezary Obczyński.