XLVI Rajd PTTK do Miejsc Pamięci Narodowej

22 kwiecień 2023 – Światowy Dzień Ziemi i Dzień Geografa
uczczony został przez Małachowiaków pieszym XLVI Rajdem PTTK do Miejsc Pamięci Narodowej. Trasa wiodła od Odwachu, przez most do Radziwia, Krakówką do Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Górach.

Podczas pieszej wędrówki uczniowie zapalali znicze w miejscach upamiętniających ważne dla Płocczan historyczne wydarzenia oraz przygotowywali się do konkurencji sprawdzających ich wiedzę na temat tych miejsc. Realizując hasło XVI edycji Światowego Dnia Ziemi: „Zainwestuj w Naszą Planetę” uczestnicy rajdu przekonali się, że piesze wędrówki przynoszą zdecydowanie więcej korzyści dla zdrowia i środowiska niż przemieszczanie się środkami lokomocji. Piesze rajdy to świetny sposób, aby nauczyć uczniów jak ważne jest dbanie o planetę Ziemię. Geograf zwraca na to baczną uwagę każdego dnia roku. Małachowiacy przyczyniają się do popularyzacji turystyki i zgłębiania wiedzy o Ziemi. Ich starania zostały nagrodzone przez Oddział Miejski PTTK w Płocku przyznaniem I. miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych.

GRATULACJE !!