Kalejdoskop Zawodów – IV edycja

W dniu 25 kwietnia br. uczniowie klas: II f, III c, III d oraz III g wzięli udział w kolejnej odsłonie szkolnej imprezy edukacyjno-zawodoznawczej pt. „Kalejdoskop Zawodów”. W tym roku młodzież miała okazję wysłuchać dwóch prelekcji wygłoszonych przez zaproszonych gości: p. Ewę Muchametczyn z CIiPKZ przy WUP w Warszawie Filia w Płocku oraz p. Małgorzatę Gasik – specjalistę ds. informacji i promocji w MSCDN Wydział w Płocku.

Pierwsza z Prelegentek opowiedziała o kompetencjach przyszłości w perspektywie na rok 2040, a druga przybliżała charakterystykę zawodów: redaktora czasopisma, dziennikarza i brokera informacji. Kosmiczne wakaty, sztuczna inteligencja, automatyzacja czynności? Tak, ale na rynku pracy liczy się także człowiek i kompetencje społeczne! Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się interakcyjna zabawa zawodoznawcza – Koło Fortuny, w którym zmagali się z serią pytań o zawodach i rynku pracy.

Mam nadzieję, że spotkanie okaże się pomocne w dokonywaniu przez uczniów wyboru ścieżki kariery.

Serdecznie dziękuję uczniom oraz ich opiekunom za udział w spotkaniu, a zaproszonym gościom za inspirujące wystąpienia.

Szkolny doradca zawodowy: H. Drzewiecka-Krawczyk