Uczniowie z naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Duszpasterskiej

Biskup płocki Szymon Stułkowski powołał nowy skład Młodzieżowej Rady Duszpasterskiej Diecezji Płockiej. W jej skład weszło kilkanaście osób, reprezentujących wspólnoty młodzieży, działające w diecezji – w tym uczniowie z naszej szkoły.

Na początku spotkania, które odbyło się 15 kwietnia 2023r. w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno – Wychowawczym „Studnia” w Płocku Ksiądz Biskup wręczył nominacje nowo powołanym członkom Rady na okres 3 lat.
„Rada jest organem doradczym dla Biskupa w sprawach odnoszących się do duszpasterstwa młodzieży w naszej diecezji”.
Jej zadaniem jest przedstawiania propozycji pracy duszpasterskiej z młodzieżą, branie odpowiedzialności za wydarzenia diecezjalne skierowane do młodzieży, a także współtworzenie ich. A poza tym łączenie środowisk młodzieżowych
Podczas dyskusji bp Szymon zapowiedział utworzenie diecezjalnej szkoły animatora. Będzie ona formować młodych ludzi, aby oni mogli prowadzić duszpasterstwo w swojej parafii, tak, by „młodzi formowali młodych”. Ważne jest przygotowanie „młodych przez młodych do sakramentu bierzmowania” – podkreślił Ksiądz Biskup.
Nominowanym przedstawicielom młodych życzymy wielu pomysłów do aktywowania młodych w Kościele i ewangelizacji w środowiskach młodzieżowych.