Serdecznie zapraszamy na coroczne Płockie Kolędowanie

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na XXIII Płockie Kolędowanie, które tradycyjnie już odbywa się w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku 5 stycznia o godzinie 19.00.

Organizatorem koncertów muzycznych poświęconych Bożemu Narodzeniu jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Kuria Diecezjalna i parafia katedralna. Od samego początku Płockie Kolędowanie cieszy się dużą popularnością i uznaniem ze względu na unikalny klimat i oprawę. Można posłuchać – zawsze w rewelacyjnym wykonaniu – polskich kolęd, a także przyłączyć się do wspólnego śpiewu.

W tym roku chór Małachowianki MINSTREL wystąpi jako pierwszy. Zaśpiewa z nim Olga Borys – aktorka i wokalistka znana z występów w Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze Komedia w Warszawie, Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Artystka grała także w popularnych serialach telewizyjnych. Można ją było zobaczyć m.in. w „Klanie”, „Na Wspólnej, „Magdzie M.”, sympatię widzów zdobyła też rolą Zuzi w „Lokatorach”. Z kolei chór Minstrel skupia uczniów i absolwentów płockiego LO im. marsz. Stanisława Małachowskiego. Działa już ponad 25 lat, został założony i jest prowadzony przez Sławomira Gałczyńskiego. Chór współprowadzi Pani Eliza Łochowska. Zespołowi na fortepianie towarzyszy Dariusz Petera. Obecnie śpiewa w nim 112 utalentowanych uczniów Małachowianki.