Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewająco”

Piąta Edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewająco” za nami. Nie zawiedli nas uczniowie szkół podstawowych, którzy przygotowali na profesjonalnym poziomie utwory w języku angielskim i niemieckim. Po raz pierwszy naszym partnerem było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział w Płocku, przyznające Nagrodę Specjalną.

Imprezę prowadzili uroczy Aleksandra Bugaj i Amila Amarasekara, a w jury zasiedli: p. Marzena Sosińska, p. Anna Chudzik, p. Eliza Wójtewicz-Brzozowska, p. Paula Zuchniewicz i p. Sławomir Gałczyński.

Miło nam poinformować, że wyróżnienia otrzymali: Roksana Cytacka ze Szkoły Podstawowej im. F. Chopina w Kobylnikach, zespół MEuB also Musikalische Erziehung und Begabung w składzie: Emilia Muczyńska, Jan Pach, Miłosz Kołodziejski, Barbara Korzeniak, Amelia Lewandowska, Laura Moryc, Sandra Tobera, Maria Bielińska, Michał Klepacki, Antoni Przykłota, Konstanty Ościłowicz, Maja Szymańska z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Płocku, Zofia Pawluk ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach, Natalia Bochenko ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Emilii Gierczak w Łącku.

Trzecie miejsce ex equo otrzymały: Anita Tsyporenko z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Płocku, Hanna i Zuzanna Kasztelan ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Płocku.

Drugie miejsce jury przyznało: zespołowi uczennic ze Szkoły Podstawowej w Gąbinie w składzie: Zuzanna Buczyńska, Lena Krakus, Paula von Boguslawski, Alicja Wichrowska, Julia Wypysińska, Izabela Paczkowska, Kinga von Boguslawski oraz Mai Jeżewskiej ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Pierwsze miejsce zajęła Maja Bębenista ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach.

Nagrodą Specjalną Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział w Płocku uhonorowało musicalowe wykonanie utworu „Nur ein Tag” przez zespół ze Szkoły Podstawowej w Gąbinie.

Dziękujemy nauczycielom, którzy podjęli trud przygotowania uczniów do naszego konkursu.

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

Organizatorzy: Monika Malewska, Anna Skowrońska, Eliza Wójtewicz-Brzozowska, Paula Zuchniewicz