Laureat 64. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Gracjan Krajewski otrzymał tytuł laureata 64. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Gracjan jest uczniem klasy 4E z rozszerzoną nauką wiedzy o społeczeństwie i przygotowywał się do tego konkursu pod opieką pani Iwony Sarwińskiej. Finał olimpiady, organizowany przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, odbył się w dniach 1-2 kwietnia 2023 roku.

Zakres przedmiotowy olimpiady podzielony był na stały blok tematyczny, obejmujący zagadnienia z dziedziny polityki, stosunków międzynarodowych, gospodarki, prawa konstytucyjnego, i zmienny blok tematyczny, którym w tym roku były „Wybory w państwie współczesnym”. Laureaci i Finaliści są zwolnieni z egzaminu maturalnego z Wiedzy o Społeczeństwie, otrzymując jednocześnie z tego przedmiotu najwyższy wynik. Najważniejszym jednak uznaniem dla Laureatów Olimpiady – 30 najlepszych uczestników, wśród których znalazł się Gracjan – są indeksy niemal wszystkich Uniwersytetów w Polsce, otwierające im drogę na wiele kierunków społeczno-humanistycznych i ekonomicznych w tym min. nauki polityczne, stosunki międzynarodowe, europeistyka, polityka społeczna, prawo.

Serdecznie gratulujemy Gracjanowi tego ogromnego sukcesu!