„Now it’s your turn” – projekt społeczny Małachowiaków

Nasi uczniowie realizują inicjatywę w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Jej głównym założeniem jest zainspirowanie młodych do podejmowania pierwszych działań biznesowych. W tym celu przedstawiają różne możliwości pozyskiwania doświadczenia, rozwoju osobistego i zarobku.

Projekt realizują: Paweł Baranowski z klasy 3B, Jakub Koralewski z 2E oraz Miłosz Żbikowski i Piotr Żywiałkowski z 3C. Działania młodzieży wspiera Pani Ewa Rashid – nauczyciel angielskiego i podstaw przedsiębiorczości.

Na początku lutego członkowie zespołu zorganizowali w auli liceum pierwsze spotkanie z płockimi przedsiębiorcami. Ich historii wysłuchało aż 250 osób.

Gościli właścicielkę Instytutu Kosmetologii Maddalena – Panią Magdalenę Baranowską oraz Piotra Góralskiego prowadzącego kawiarnię Fit Cake z produktami niezawierającymi cukru. Zaproszeni udowodnili, że z pasji można uczynić źródło dochodu. Przekazali inspirujące historie z początków ich działalności. Co najważniejsze, zarazili publiczność pozytywną energią i zachęcili do próbowania swoich sił w biznesie.

Zaproszenie do Małachowianki przyjęli również Igor Ciepielak i Maciej Tarka – przedsiębiorcy, którzy wspólnie prowadzą firmę Impuls. Zajmują się organizacją imprez, wyjazdów dla młodzieży i szkoleń dla opiekunów grup. Oprócz przedstawienia wiedzy o branży i ciekawych historii, zachęcili uczniów do wspólnej zabawy.

By zaangażować społeczność szkolną, uczniowie przeprowadzili quiz z zakresu biznesu i finansów.

Zainicjowali również badanie ankietowe wśród Małachowiaków, by poznać ich poglądy na temat biznesu. Sondaż potwierdził, że dla większości nastolatków prowadzenie własnej działalności jest atrakcyjną ścieżką kariery. Nie boją się podejmować ryzyka i są otwarci na zmiany. Brakuje im jednak niezbędnej wiedzy i doświadczenia – projekt wychodzi zatem naprzeciw potrzebom przyszłych przedsiębiorców.

W celu podsumowania dotychczasowych działań projektu zespół zrealizował film, który można obejrzeć na platformie YouTube.

Organizatorzy inicjatywy udzielają się w mediach społecznościowych, publikując posty dotyczące pojęć biznesowych, strategii i zjawisk związanych z prowadzeniem działalności. Tworzą je we współpracy z przedsiębiorcami, którzy dzielą się z nimi wiedzą i doświadczeniem.

Zachęcamy do obserwowania profilów projektu na Instagramie i Facebooku, gdzie można dowiedzieć się więcej tym przedsięwzięciu: