W świetle nauczania Papieża Benedykta XVI

W ostatnim dniu roku 2022r., cały świat obiegła wiadomość o śmierci emerytowanego papieża Benedykta XVI. Aby upamiętnić tę znaczącą dla Kościoła postać, uczniowie z klasy 2C i 2A, pod kierownictwem s. Ancilli, w dniu 5 stycznia wystawili w auli szkolnej montaż słowno muzyczny: „Do Betlejem nie jest tak daleko” , wzbogacony przez fragmenty wypowiedzi zmarłego papieża, na temat wprowadzania w codzienność naszego życia przesłania płynącego z Groty Betlejemskiej.

Natomiast 30 stycznia z inicjatywy uczniów, odbyło się w harcówce „Śpiewacze czuwanie w intencji ś.p. Benedykta XVI” – w 30 dniu po jego śmierci. Słowo wspomnienia oraz pieśni przygotował Karol Dzięgielewski z kl.3G. W śpiewaniu wspomagali go Aleksandra Serafin z kl.1C i Piotr Przybyszewski z kl.4G. Uczniowie wykonali następujące pieśni żałobne: Pieśń Katechizmową, Żegnam cię mój świecie wesoły …, Śpijże już po swym boju…, Zmarły człowiecze …, Psalm „De Profundis”, List z nieba.