Wyróżnienie w konkursie recytatorskim „Klucz do pamięci. Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”

6 grudnia 2021 roku zakończył się regionalny konkurs recytatorski „Klucz do pamięci. Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”, zorganizowany w setną rocznicę urodzin poety przez IPN.

Konkurs recytatorski adresowany był do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych z woj. mazowieckiego. Do konkursu zgłosiło się 51 osób z 27 szkół z Warszawy i Mazowsza. Małachowiaczka – Laura Szewczyk z klasy III G zdobyła wyróżnienie w konkursie – serdecznie gratulujemy!!! To już kolejne sukcesy Laury…

Modlitwa, Niebo złote ci otworzę, Ciemna miłość, Pragnienia, Jesteś o tyle spojrzeń ode mnie, Z głową na karabinie, Elegia o chłopcu polskim, Do matki, Bajka, Ballada o trzech królach, Z szopką, Kołysanka… te i wiele innych utworów wybierali uczestnicy konkursu spośród bogatej i różnorodnej twórczości K. K. Baczyńskiego. Jury oceniało m.in. dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny prezentowanych wystąpień.