Nukleo – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energii Jądrowej

Uczennica klasy 3g Justyna Witkowska znalazła się w finale Ogólnopolskiego Konkursu o Energii Jądrowej Nukleo realizowanego przez Fundację Forum Atomowe oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w partnerstwie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Konkurs ten wymaga specjalistycznej wiedzy o pokojowym wykorzystaniu energii jądrowej i promieniotwórczości, jego tematyka obejmuje szczegółowo zagadnienia ochrony radiologicznej, zasady działania reaktora jądrowego i jego bezpiecznej pracy, występowania elektrowni jądrowej na świecie oraz programu energetyki jądrowej w Polsce.

Justyna zaliczyła już dwa etapy tego konkursu i znalazła się w gronie najlepszych 20 osób z Polski. Finałowe zadanie rozegra się jeszcze w grudniu. Życzymy powodzenia.

Strona konkursu: forumatomowe.org/konkurs-nukleo/