Dzień Edukacji Narodowej

Dn. 14 października wspólnie z uczniami, przedstawicielami rodziców i pracownikami administracji, obsługi nauczyciele naszego liceum świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował wspaniałe niespodzianki w postaci koncertu standardów piosenki rozrywkowej oraz tortu okolicznościowego.

Półgodzinny koncert tak oczarował słuchaczy, że domagali się bisów. Po wielu serdecznych życzeniach i wręczeniu Nagród Dyrektora odbył się wykład dr M. Kacprzaka na temat historii szkoły na bazie książki „II Gimnazjum Polskie w Płocku 1915-1921, czyli jak powstała Małachowianka”.

„Nauczyciel… to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się”.
(T. Mackenzie)