Lekcja geografii w MOG w Murzynowie

Uczniowie klasy 1 C4 uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Mazowieckim Ośrodku Geograficznym UW w Murzynowie. Mieli okazję zapoznać się z przyrządami meteorologicznymi, których używano na posterunku Meteo zanim zamontowano aparaturę elektroniczną. Niektóre z nich, nadal sprawne, mogą służyć do pomiarów.

Wskazówki dotyczące sposobów rozpoznawania chmur będą niedługo wykorzystane podczas pracy w szkolnym ogródku meteorologicznym. Rozpoznawanie form ukształtowania powierzchni i czynników rzeźbotwórczych nie było łatwym zadaniem ale sam krajobraz bardzo podobał się wszystkim młodym geografom. Podczas zwiedzania Muzeum im. St. Murzynowskiego porównywano dawne zajęcia ludności z obecnymi, sposoby spędzania wolnego czasu oraz zdobywania wiedzy (cieszymy się, że nie żyjemy w tamtych czasach).

Podczas zajęć zrealizowano także cele wychowawcze: integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie zainteresowań uczniów różnymi dziedzinami nauk geograficznych.